Usługi finansowe Anglia

Wszystkim zainteresowanym, którzy byli zatrudnieni za granicą proponujemy rozliczanie podatku z Anglii. Wykonujemy w pełni kompleksową usługę finansową. Istnieje możliwość rozliczenia się zarówno w formie Self-Assessment, jak i w formie Self-Employed.

Usługi finansowe Anglia – rozliczanie podatku z UK

Pracodawca potrąca z wypłat zaliczki na podatek dochodowy. Po powrocie do kraju można ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Należy wtedy złożyć w brytyjskim urzędzie skarbowym (HM Revenue and Customs, HMRC) deklarację, w której uwzględniono wszystkich pracodawców. O odzyskanie podatku z Anglii można starać się aż do 5 lat wstecz. Wymagany jest tylko jeden z dokumentów:

  • P45,
  • P60,
  • Payslip.

Dokumenty te można dostać od brytyjskiego pracodawcy lub od HMRC. Dodatkowo potrzebna jest historia zatrudnienia i pobieranych benefitów oraz Statement of Earnings, czyli informacja o dochodzie i podatku, która wystawiana jest przez pracodawcę w przypadku, gdy brakuje kart podatkowych. Po otrzymaniu dokumentów sprawdzamy ich poprawność i wypełniamy deklaracje podatkowe. Oczekiwanie na zwrot nadpłaconego podatku z UK wynosi około od 2 do 6 miesięcy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszych usług finansowych.